| AnonimMM678 a întrebat:

Am terminat de curand Postliceala Sanitara, specializarea,, Asistent medical generalist", si as vrea sa-mi depun CV la Stomatologii, pentru ca in spital momentan nu se organizeaza concursuri, insa nu stiu cum sa fac, sa incerc sa sun la Stomatologii sa intreb daca pot sa merg si sa-mi las CV, sa-i intreb daca cauta asistenti medicali, nu stiu cum sa procedez pentru ca nu apar anunturi de nicăieri cum ca ar avea nevoie de asistenti, n-am lucrat niciodata, ar trebui sa merg fizic la cateva ca sa-mi depun CV sau sa-i sun?

4 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Trebuie sa mergi in cabinete si sa-ti lasi cv-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi personal în cabinete stomatologice și vorbești cu doctor sau cineva și lași CV. Așa se procedează de 25 de ani de cele ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca asistentă în spital unele la început erau voluntare. Când se dădea concurs pe un loc liber voluntara câștiga concursul.

| VasileRapidistu13 a răspuns:

S ar putea să trebuiască ceva contacte