| oanaoa25 a întrebat:

Buna,sunt la profilul stiintele ale naturii si vreau sa ma fac dentist.As vrea sa fiu dentist in Germania (stiu germana).Si cand o sa fiu in clasa a 12 as vrea sa incerc sa ma inscriu la o facultate din Germania, dar si din Romania.De exemplu daca as fi acceptata si in Germania si in Romania, ce sa fac? Unde ar fi mai bine?

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi mai bine sa mergi in Germania (nu se compara cu viata din Romania) si sa faci acolo facultatea si eventual acolo sa ramai sa lucrezi deoarece sunt salariile mai mari decat in tara (asta depinde de ce vrei tu). Mult succes!