| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fata de 14 ani care doreste foarte mult sa se faca actrita. Sunt frumoasa, stiu la perfectie engleza, am si talent... Ma gandeam ca la anul (dupa ce termin si eu examenul de capacitate), mai precis cand o sa am 15 ani sa merg pentru un casting la Disney Channel. Am sanse sa ma primeasca, avand in vedere ca in toate filmuletele astea sunt numai adolescenti americani? Ce trebuie sa am ca sa ma primeasca?
Este cel mai mare vis al meu! As face asta si pe gratis! Oare o sa mi se implineasca vreodata?

11 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Nu vreau sa iti stric "visul"

Dar tu crezi ca, ca sa te faci actrita este asa usor?

Nu draga, in primul rand trebuie sa ai si tu acolo o facultate,

Trebuie sa faci scoala de actorie.

Si dupa cum te lauzi...

Nici nu ai cum sa joci in desene la disney channel,

Dupa parerea mea la intrebare, de fapt asta nu are nicio legatura daca te uiti la regulament la TPU nu trebuie sa pui intrebari de genu` asta cum ar fi : "o sa ma casatoresc cu x" scrie in regulament si dupa tot ce am citit ai uitat sa ne spui un singur lucru, macar te pricepi la asa ceva?

| ioanaioana a răspuns:

Nu cred ca trebuia sa zici si cuvantul "frumoasa", multi te vor crede incapatanata-ma rog, sa trecem de asta-pai du-te la mai multe castinguri si fa si ceva cursuri

| WyvernSky a răspuns:

Bună.
Cred că visul tău se va face realitate. Uite eu merg in fiecare saptamana la cursuri de actorie.Acolo te alege intr-o reclama sau in altceva, musical, etc.Tu doar trebuie sa ai un talent. Uite de exemlu colega mea s-a dus la un casting.Te poti inscrie.A luat estul cu brio si s-a dus la Valcea sa filmeze o reclama.Stii dezabantajul este ca o taie repede reclama adica o suspenda la un moment dat.

Nu trebuie sa o faci pe gratis. Daca te alege la casting iti da si cativa bani.Sau poti sa ajungi o cantareata daca ai vocea. Uite puteai sa te duci la fii un stardisne acolo si sa canti.

Eiii...ca sa numai prelungesc sper sa te duci sa iei testul cu brio si sa te vad la TV.
Bafta!

| DamnedDark a răspuns:

Du-te la liceul de arta la teatru

| Squmppaaaa a răspuns:

Bweii.esti km egomaniaca.adica te prea lauzi scumpalaughing
lasa ca poate o sa ajungi u actritha kandva.dar n te grabi din prima fix pe post internationalrolling on the floor

| FunkySmile a răspuns:

Hi. Ca sa ai sanse mai inati trebuie sa faci o scoala de actoriewinking. Si eu m-am gandit la asta si ma gandeam ca de la anul sa dau la una love struck, ai de unde alege scoliwinking. Asa fara o mica experienta nu te prea primeste nimeni :*. Iar tu vrei sa joci si din prima in seriale Americane de la Disney, mai bine incepi cu Romania, cu niste cursuri de actorie, pe urma cu cateva reclame publicitare si pe urma joci si in seriale, o iei usor, incetu cu incetu...
Peace kiss

| MissBimbo a răspuns:

Normal ca da :* Increderea in tine e primul pas catre noua lume a celebriti.Si nu conteaza daca nu esti din Los Angeles sau din Canada.Tot ce conteaza este in fata ta. Urmeaza-ti visul si poate deveni realitate cu un singur secred de-al meu :INCREDEREA IN SINE IN TINE.Si nu trebuie sa ai nimic doar sa fii tu insati si poate doar un lucru cam 5 ani de actorie pregatitoare daca sunt numai 4 nu are nimic numai sa ii ai big grin SPER SA TI SE IMPLINEASKA VISUL:X:X:X

| micrOBzane a răspuns:

Eu cred, cu toate ca nu le am cu actoria sa te prefaci tot timpul ca stii ce faci. Eu iti urez mult succes!

| Zuzucks a răspuns:

Imi place ca esti si modesta... raspunsul meu e idem LeXyhee hee

| ramoeu a răspuns:

Parerea mea e ca te cam grabesti. dar te inteleg pentru ca sunt de aceeasi varsta cu tine iar marele meu vis este sa devin cantareata. nu te descuraja poti lua lectii de actorie dar poate disney channel nu e locul tau, poate ca ti se va ivi o alta sansa. te-ai gandit la asta? continua sa speri. sper ca te-am ajutat. pupici

| Beni_2792 a răspuns:

Ai o poza cu tine? ceva?