| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fata de 14 ani care doreste foarte mult sa se faca actrita. Sunt frumoasa, stiu la perfectie engleza, am si talent... Ma gandeam ca la anul (dupa ce termin si eu examenul de capacitate), mai precis cand o sa am 15 ani sa merg pentru un casting la Disney Channel, sau la un film (si cu un regizor nu asa cunoscut). Am si eu cateva intrebari, si va rog daca sunteti din domeniu sa-mi raspundeti!
1.Credeti ca am sanse? Adica, daca sunt romanca (Romania fiind o tara necunoscuta laughing ) o sa ma primeasca acolo?
2. Daca vreau sa filmez pentru un serial precum "Sjake it up" de ex, cam cat dureaza filmarile?
3. Unde pot gasi site-uri cu mai multe casting-uri din Usa?
4. Cum pot contacta regizorii din America? Daca se poate, niste mail-uri personale.
5. Exista regizori romani in America? Daca da, cum se numesc?
Cel mai important pentru mine, nu este banul. M-as duce si gratis, numai sa fiu primita si sa-mi indeplinesc visul laughing Credeti ca daca-mi doresc din tot sufletul acest lucru voi reusi?

5 răspunsuri:
| SnYcK3rS a răspuns:

1) Romania nu e chiar asa de necunoscuta dar la noi sunt alte probleme

2) Depinde de la serial la serial.se fac mai multe duble se filmeaza iar si iar o secventa pana iese perfect

3)nu stiu

4)Nu cred ca un regizor si'ar da mailu sau personal.doar e personal.

5) Banuiesc ca sunt

Daca crezi in visu tau se va indeplini

| puffika a răspuns:

Da! Si chiar iti doresc!
1.Sunt sigura
2.stiu ca un actor filmeaza mult pe zi! Cred ca 8 ore, depinde de rol!
3.am cautat si nu am gasit
4.nu ai cum decat daca te duci la un casting
5.nu nu exista! Regizori romani sunt putini cei care ajung!

Sfatul meubig grinu-te la teatru din oras te vei face remarcata!

| Ellayboy a răspuns:

Da vei reusi, daca crezi in tine, crezi ca ai potential, si iti doresti f.mult, atunci vei reusiwinking, spunea cineva odata...ca universul are de toate pentru toti, trebuie doar sa stii sa ceri si sa iti doresti cu adevarat, poate ca nu iti va fi usor pe drumul care tocmai vrei sa il incepi spre indeplinirea visului tau, dar important este sa nu iti pierzi speranta si sa crezi in tine. Mult succes iti doresc in viata si la casting!

| Iulia513 a răspuns:

1. eu cred ca daca esti romanca nu ar trebui sa nu ti se ia in considerare talentulwinking
2.eeh acum depinde de poveste :-J
la 3, 4 si 5 trebuie sa cauti pe net, sa te informezi
daca visul tau este sa fii actrita atunci tinete de acest vis, trebuie sa ai vointa mare si sa nu renunti si daca vei deveni depinde de tine. baftawinking

| cryssu92 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.este bine ca stii engleza-dar doar atat? in primul rand ai sanse una la un milion si nu stiu daca o sa lovesti din prima.parintii trebuie sa aiba bani pentru a te primi fara probleme IN ROMANIA ca in america nu o sa ajungi curand.si da exista regizori romani in america insa si ei sunt necunoscuti precum tara din care provin.mama e din Romania insa tata e din coreea si eu arat ca el-tu crezi ca e un dezavantaj?