| anonim_4396 a întrebat:

:*
Ajutati`ma si pe mine va rog, imi plc f mult limba engleza, ca sa devin profesoara e engleza la ce profil ar trebui sa dau?
filologie? filologie-engleza?
cum se numeste mai exact?
poate sa fie si bilingv engleza-germanabig grin
La ce liceu din Braila as putea gasi un profil care indeplineste cerintele de mai sus?
si cam cu ce medie se intra?
Merci anticipat:*
Funditahappy

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

Chiar nu contează profilul la care mergi, ci cât de mult vrei tu să înveţi engleză.
La intensiv engleză sau bilingv engleză nu se învaţă engleza cu foarte mult mai bine decât la profil normal.
Cred că ar fi foarte bine să dai Cambridge-ul ^^ Anyway, trebuie să faci pregătire + vreau şi eu xD So maybe facem amândouă, la anul, peste 2 ani cu câţiva colegi I guess. ^^
Cât despre licee, îţi recomand Murgoci, Bălcescu, Iorga şi Liceul Pedagogic în ordinea asta.
Acum depinde şi unde vei sta, pentru că dacă îmi amintesc bine tu nu eşti din Brăila Brăila, nu-i aşa? Ar fi frumos să alegi un liceu destul de aproape de locul unde stai.
Mai vorbim. Xoxo.

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pai dai la filologie, intensiv engleza, si aproape toate liceele din braila au filologie.conteaza media ta pentru admiterea la liceu!happy

| Anonim69 a răspuns:

Pai, trebuie sa mergi la filo la intensiv engleza, apoi sa faci facultatea de limbi straine sau de literebig grin:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://scurt.eu/76

| catalina_5683 a răspuns:

Pai pe engleza pentru profesionisti s-au pe engleza si profesori in doar 1 secunda, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, si chiar o ora.