| Anonim7632 a întrebat:

am 13 ani si un vis mai mare ca mine. De cand aveam 5 ani îmi doresc sa ajung cantareata ( va rog nu râdeți ). Cand eram mică ma uitam la Hanna Montana si îmi doream sa fiu ca ea, dar acum nu mai vreau sa fiu ca ea, ați văzut unde a ajuns. Îmi place Selena Gomez. Îmi place cum cânta, cum se îmbracă, tot. Mi-as dori sa ajung ca Selena Gomez, Olivia Holt, Rihanna, Jenifer Lopez, ceva de genu'. Va rog sa îmi dați sfaturi cum sa ajung sus ( fără Glume sau jigniri ). Toți îmi spun ca am o voce buna. La spectacolele care se țin la scoala unii cant a, de mie mi-e rusine. Toți ma încurajează, zicându-mi ca la următorul spectacol sa cant si eu pe scena, ca am o voce frumoasa. Dar ideea e ca vreau sa ajung cunoscuta. Va rog ajutați-ma. happy
Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca mergi cu rusinea asta n-o sa faci niciodata nimic. De ce ti-e rusine? N-ai tu treaba cu ei, ba chiar crede-ma, odata ce vei urca pe scena aceea nu vei mai vrea sa te dai jos. Si eu eram ingrozita cand m-am urcat pentru prima data si trebuia sa joc, dar odata ce m-am dat jos abia asteptam sa urc iarasi. E o senzatie uimitoare, nu se poate descrie. Macar incearca, daca chiar nu poti, inseamna ca nu esti facuta pentru asa ceva. Si inca ceva, nu te uita in ochii lor prima data, sau daca te uiti, nu te fixa pe o singura persoana, muta-ti privirea de la unul la altul si eventual zambeste-le putin, asa vei transmite voie buna si, persoana din fata iti va zambi si ea, dandu-ti mai multa incredere in tine.

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salutari. Rusinea trebuie sa dispara, trebuie sa fii dispusa sa o iei de jos daca vrei sa ajungi in varf. Primul meu sfat: Canta in public, cat de mult si cat de des. Incearca ore de canto si icnearca cat mai multe seri de karaoke. In cam toate orasele fiecare studio de inregistrari isi trimite relativ des repreentanti pentru a gasi voci noi in vederea unor colaborari. Sigur, nu-s pasii care te duc la Hollywood dar e ideal sa gandesti totul in pasi mici dar executati unul dupa altul.

| Estys a răspuns:

Am avut si eu visul (si inca il mai am) sa devin faimoasa Coreei de Sud. Desi m-am descurajat, situatia depinde de la persoana la persoana. Iti sugerez sa cauti pe internet. Poti incerca sa privesti videoclipurile acelor celebritati si sa le canti, mai ales daca ai o voce frumoasa happy