| popalexandra1234 a întrebat:

Hey TPU.Am o mare intrebare de care tine viata mea.De cand sunt mica imi doresc sa devin o cantareata.Imi faceam microfon dintr-un bat si cantam melodiile lui "Hanna Montana". Chestia e ca nu mi-a trecut si inca vreau sa devin o cantareata de succes, gen foarte cunoscuta, mai ales in America care e invitata la emisiuni din LA.Nu mai vreau sa fiu ca "Hanna Montana" alias Miley Cyrus ca stiti toti cum a ajuns, in schimb vreau sa fiu ca Rihanna, Katy Perry si in special Selena Gomez.Imi place tipa,e frumoasa,se imbraca mereu super, are si voce desi unii spun ca nu, e o actrita buna.Imi plac melodiile ei si vreau sa fiu ca ea.Nu sa o copiez ci pur si simplu faimoasa ca ea, sa am propriul tour de concerte.Intrebarea mea acum vine:Ce pot face sa ajung "mare" dat fiind faptul ca locuiesc intr-o tara mica,apropate necunoascuta numita Romania? Imi iubesc tara, e foarte frumoasa dar sa recunoastem, de aici nu am sanse.Nu vreau sa fiu ca Elena Gheorghe sau Delia, adica sa am o voce dementiala dar sa fiu stiuta doar de romani si sa am max 5 milioane de views pe YT. Vreau ceva mai mult.Sunt dispusa sa ma mut in America.Dar cum plec de aici? La cine ma duc? Ce impresar? Cum imi fac intrarea? Am voce si stiu sa cant si la chitara desi nici in orasul meu nu sunt recunoscuta. Vreau sa ajung sus si sunt 2 motive : 1.visez sa cant si sa transmit ceva cu muzica mea. Vreau ca fanii sa imi cante melodiile. 2.Sunt genul de fata mai nepopulara, abia observabila si vreau sa ii las cu gura cascata pe cei care acum se cred vedete si cei care ma fac sa sufar. Vreau sa fac videoclipuri la care sa am cel putin 100 milioane de views pe YT.Acum... sugestii? Ce pot face? Si app ..cat costa un impresar in America,gen impresarul Selenei, Rihannei, Lady Gaga. FUNDA pentru cel mai bun raspuns love struck

Răspuns Câştigător
| MyGoodLife a răspuns:

Pai mai intai cati ani ai? Daca ai sub 18 anul fa-ti o trupa si incearca sa o faci la fel de cunoscuta ca LALAband. Un impresar costa......mult si un impresar te cumpara nu tu pe el. Trebuie sa fi frumoasa, sa ai stil si sa ai o voce mega super. Daca te duci in America sugerez sa te duci la concursuri de muzica. Daca ai sub 15 ani du-te la un casting pentru filme, reclame, asta poti face oricand nu doar daca ai sub 15 ani.
Fa canto si teatru. Daca o sa faci si teatru chiar vei fi ceva de genu Selena Gomez. Canto pentru ca trebuie sa canti pe bune, dupa note, si sa ai o voce cultivata. Mai incearca sa canti la un instrument cum ar fi pian. Daca te duci in America stai la un hotel sau la o ruda timp de o luna sau mai multe si incearca sa te faci remarcata. love struck

angel

| popalexandra1234 explică (pentru MyGoodLife):

Am 16 ani happy Nu prea as vrea sa incep din Romania pentru ca de dimineata ma uitam la Neata cu Razvan si Dani si canta o pitipoanca, care nu avea vocea ci doar un bust foarte dezgolit, si cam asta apare la tv in romania.Trebuie sa te culci cu cineva ca sa ajungi sus in Romania.Toate pitipoancele apar la televizor, nici macar nu au vocea si de melodiile care se asculta si care sunt apreciate in Romania ce sa ma zic.Mai mult de jumate din prieteni asculta manele, in autobuz manele, in clasa manele.winking Deci asta e Romania.Nu se mai apreciaza rock-ul,muzica country si chiar muzica populara din Romania(nu sunt fana dar macar apreciez, altii... ii injura si ii fac in toate felurile pe cei ce canta). Pacat de tara asta frumoasa. Avem locuri minunate cu peisaje minunate(vezi Brasov,Sibiu, Sighisoara, Iasi, Cluj si mai ales Delta Dunarii, Sulina).Dar oamenii o strica.De asta vreau o cariera in America.Acolo sunt altfel de oameni, umblii pe strada linistit, nu ca aici tigani peste tigani.Acolo sunt cantaretii si actorii de baza, cu talent.Cum am spus, in Romania ce cantarete au voce? Elena Gheorghe, Delia, Andreea Banica, Antonia... restul ce sa mai zic: in fiecare zii apare o Alessia(azi cu un "s" maine apare alt cu 2 de "s"),Xonia, Ella, Elluta... frate.A auzit cineva de Angela Similea, Corina Chiriac, Anda Calugareanu? Va spun ca Adrian minune e mai cunoscut.Madalina Manole a devenit cunoscuta dupa ce a murit ( la aceste adevarate cantarete ma refer la adolescenti, cei de 15-16---20 de ani.ei nu stiu cine sunt).Am scris cam mult.Cam astea sunt motivele pentru care nu vreau sa incep cariera in Romania.Raman tot o anonima pentru alte tari, compromisuri multe, ma injosesc.Pacat. sad oricum eu o sa muncesc ca sa ajung cantareata cunoscuta in America.Voi reusii. happy

| fearlessss a răspuns (pentru popalexandra1234):

Buna.Bafta sa iti indeplinesti visul.Dar vreau sa corectez ceva.Ai zis ca in America umblii linistit.Lucru total fals.America este continenul cu cea mai mare rata a criminalitatii, in America sunt toate mafiile puternice.Este cel mai periculos continent, dar si cel mai frumos

| popalexandra1234 explică (pentru fearlessss):

Ai dreptate.Acolo sunt cele mai mari mafii dar totusi nu cred ca ti se intampla ceva daca nu ai de a face cu ei.Adica daca esti "cuminte" presupun ca esti in siguranta. big grin.Ma gandesc ca in America sunt FBI, CIA, CSI, ..mersi pentru raspuns :*

| Lowkee a răspuns (pentru popalexandra1234):

Lol sper ca glumesti. sunt orase in care sunt ucisi mai multi oameni in cateva luni decat in Romania in 10 ani. nu cred ca mafiile sunt problema, ci gastile de strada... sa te vad pe tine cum iei la pas chicago (acolo oamenii nu merg) sa vezi ce in siguranta te simti...

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Va trebui mai intai sa devii cunoascuta aici si apoi cu un manageriat bun, poti ajunge si afara. Vezi Alexandra Stan sau Inna

| PedoBarbie a răspuns:

Ai ambiţie.

| aumih16 a răspuns:

Ai toate sansele! in ziua de astazi! numai ai nevoie sa fii cunoscuta! sa stii!

| zaratu a răspuns:

Incearca sa faci un demo te duci la un impresar, daca ai talent mega super o sa ajungi ca nicole cherry ba mai mult, sau daca nu poti cu demo te duci la xfactor si poate castigi

| kelii122 a răspuns:

Fa ce crezi tu ca e mai bine. Incearca sa compui piese. Roaga un prieten sa te filmeze cum canti si punete pe youtube. Participa la concursuri la scoala sau altundeva. numai asa draga o sa devii cineva :Xs