| HorgosAlinAurel a întrebat:

Am 14 ani, și vreau să ajung mascat, ce școli trebuie să urmez?

Răspuns Câştigător
| Fărănume2504 a răspuns:

Pentru a ajunge mascat trebuie sa lucrezi in politie. Sa termini un liceu, sa iei bacul iar mai apoi dai la una dintre scolile de agenti de politie sau academie (poti da si la jandarmerie). Dupa ce vei absolvi si vei lucra in politie vei merge sa dai probe pentru a intra in trupele speciale adica sa ajungi mascat. Nu uita ca trebuie sa ai o conditie fizica foarte buna!

2 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nici o scoala, e suficient sa ai capul mare si sa stii ca dai cu pumnul. Pentru asa ceva nu se cer studii...

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

"mascat" adica de la trupele speciale inteleg eu(jandarmi etc).
Trebuie sa faci armata in primul rand, sa ai o aptitudine fizica buna.
Asa stiam eu, acum nu stiu daca s-a schimbat.