| RuffusSs a întrebat:

Am 14 ani, sunt clasa a 8-a si vreau ca pe viitor sa ajung undeva in politie. Criminalist sau ceva sub acoperire, ceva care sa te puna mai mereu in miscare. Dar nu stiu ce liceu ar trebui sa urmez, apoi Academia de Politie sau Scoala de Agenti de politie. I really don't know, need help.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai apropiat ar fi un liceu cu profil de stiinte sociale.

| Sadop a răspuns:

Nu conteaza profilul lceului, conteaza sa iei BAC-ul si dupa sa urmezi Academia sau una din Scolile de Politie.

| frumusica19 a răspuns:

Tinand cont ca vrei sa devii ceva in politie sau agent la serviciile secrete, ar trebui sa dai la un liceu militar, iar apoi poti sa dai la academie sau universitatea de criminalistica...