| dany179 a întrebat:

Am 17 ani, ca sa fiu ospatar la o terasa pe timp de vara, cemi trebuie? eu locuiesc in iasi, banuiesc ca as putea sa ma angajez undeva, si cel mai important: conteaza inaltimea? Eu am 1, 72 m inaltime? Daca conteaza o sami iau papuci cu talpa groasa, mai bag si 2-3 talpici in plus, sa aju g la 1, 75. Spunetimi ce presupune meseria de ospatar.

2 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Un vecin de-al meu a fost un sezon la mare cu niste prieteni. In general trebuie sa te recomande cineva la un restaurant.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Nu prea are relevanta inaltimea cu meseria dar de preferat e sa ai peste 1.65. Ca sa fi ospatar trebuie sa urmezi un curs special. De la 16 ani poti sa te angajezi 6ore per zi.