| Matei5 a întrebat:

Am 17 ani sunt in clasa a 11-a si de ceva timp ma bate un gând să dau la Universitatea Maritima și sa lucrez in domeniul maritim. Stiti cumva ce presupune mai exact admiterea pentru secția Transport Maritim și Naval? Adica ca ce poti lucra după ce iesi de acolo, daca iti trebuie matematica, daca e greu, daca sunt sanse sa fac ceva in viata cu asta etc. Va rog, dau funda.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt șanse. Vapoarele sunt toate asigurate. Nu se scufundă chiar toate, dar, mna!

| anonimg a răspuns:

Păi o să fi plecat de acasă cu lunile, la fel ca șoferii de tir.
Dar în locul tău aș merge personal la secretariatul școlii respective doar ca să mă informez -poate și cu un părinte, că singur poate uit să întreb anumite detalii.

| Matei5 explică (pentru anonimg):

M-am gândit si eu la treaba asta insa problema e ca nu sunt din Constanța iar de la mine din oraș și pana acolo sunt peste 400 de km, eventual la anul daca voi merge la mare sa trec prin Constanța sa vad daca asa. Mersi pentru raspuns oricum.

| anonimg a răspuns (pentru Matei5):

Este mult prea departe. Nu vei mai putea ajunge in weekend acasă, ci doar în vacanțe.
Iar dacă ajungi la mare în perioada aceea, să nu găsești secretariatul în concediu.
Vezi mai bine dacă au site, găsești un număr de telefon și-i suni. Poate găsești și pe YouTube ceva filmări făcute de elevi...