| Sechelioancalin a întrebat:

Buna TPU am niște întrebări despre liceu cum ar fi:

Ce materii fac si cate ore/saptamana fac la profilele turism si alimentatie si filologie? Ce materi am la BAC cu aceste profile si unde ma pot angaja

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| pam0pam a răspuns:

La turism si alimentatie mi se pare ca e profil real, aici vei face mai multe module legate de ramura asta si materiile pentru bac ar cam fi romana si mate obligatorii si la alegere dintre economie, psihologie, logica si geografie. Asa a fost in liceul meu.
La filologie o sa faci mai multa romana, istorie si mai putina mate. La bac ar cam fi romana si istoria obligatorii si la alegere stiu doar ca logica e una dintre optiuni.