| cicimimi a întrebat:

Am o intrebare: Pentru a ajunge Medic Radiolog trebuie sa urmezi facultatea e Medicina Generala si apoi o specializare sau exista o sectie separata pentru Radiologie si Imagistica Medicala?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu exista sectie separata la facultatea de medicina pentru nicio specializare. toata lumea face acelasi lucru cei 6 ani de studii si dupa terminare se alege specializarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Si pe mine ma intereseaza acelasi lucru.M-am uitat la oferta facultatii de medicina din cluj si am vazut ca au program de studiu separat si pentru radiologie si imagistica medicala de 3 ani, dar banuiesc ca la absolvire nu vei avea competenta de medic.