| Skylimit a întrebat:

Am o intrebare : Vreau sa devin un Graphic Designer dar nu stiu ce programe trebuie sa invat...Stiu Photoshop, Sony Vegas si un pic de After Effects... Exista vreo regula? Adica daca inveti PS trebuie sa inveti si AI sau Cinema4D? Dupa cum se vede nu sunt foarte cunoscator in domeniul acesta dar vreau sa-l urmez pentru. ca imi place foarte mult. Multumesc frumos pentru raspunsuri!

3 răspunsuri:
| Exaizo a răspuns:

PS, AE, Cinema4D si Sony Vegas. Daca te pricepi bine cu astea, te vei putea angaja la orice firma pe post de Designer

| Chiperi a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu HTML, CSS, Javascript, Photoshop, Flash si Actionscript; desi sunt si alte alternative pentru Photoshop, iti garantez ca este de departe cea mai buna alegere.

| Skylimit explică (pentru Chiperi):

Nu vreau sa fiu web designer.