| yoman13 a întrebat:

Buna TPU.Am o operatie la 4-5 cm de incheietura la mana stanga, iar lungimea ei este de cca 8-10 cm.Se intinde de-alungul radiusului.Visul meu e sa dau la Acaddemia de Poilitie.Intrebarea mea este daca am vreo sansa sa intru cu operatia sau daca ar trebui sa fac o operatie estetica, sau in cel mai rau caz sa ma reorientez spre altceva? Multumesc anticipat! Va rog sa raspundeti daca sunteti 100% siguri de veridicitatea raspunsului dumneavoastra.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Zic sa te informezi direct de la sursa, adica la un centru medical judetean aflat in subordinea M.A.I( unde se intocmesc fisele medicale tip MAI)--- sunt câte unul în fiecare judeţ, cu excepţia judeţelor Prahova, Bihor şi Ilfov - îsi au sediul în cadrul inspectoratelor judetene de politie respective. Vezi aici si alte centre:http://www.mai.gov.ro/index07_9.htm

Nu-ti strica sa citesti si:
Sectiunea 3-"Condiţii legale şi criterii specifice de recrutare " din Ordinul 665/2008 in special art. 21 modificat prin Ord.45/2009:
http://www.legex.ro/Ordin-665-2008-91670.aspx
http://contractdemunca.avocatnet.ro/......-MIRA.html

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu nu ai voie cu niciun semn distinctiv pe corp

| pietrean a răspuns:

Imi pare rau,NU! Este un "semn particular". Chiar daca faci operatie estetica,tot ramane o urma.Dar, ca sa nu te descurajez, intreaba la voi in oras, la un centru militar, doar ei pot sa-ti raspunda 100%.

| Maxim96 a răspuns:

Din pacate nu vei putea implini visul tau, va trebui sa te orientezi spe altceva.