| Dorjdie3415 a întrebat:

am o urgenta maxima! Am terminat profesionala de 3 ani si m-am inscris din nou la liceu in clasa a 11 a la acelasi profil (liceu) ca sa pot da bacul. Problema e ca mi s-a spus ca trebuie sa am 2 ani de biologie facuti ca da bacul la bio crying(( Eu am facut doar in clasa a 9 -a profesionala materia pentru 2 ani! Acum in clasa 11 nu am biologia. Ce sa fac? Se mai poate face ceva sa pot da bacul la biologie? Ajutor

5 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Ce profil ești? De exemplu, la un profil uman (sțiinte sociale, filologie), nu poți să dai bacalaureatul din biologie, dai din Română, Istorie + alegere dintre materii umaniste.

Dacă ești pe un profil real (mate-info, bio-chimie), cu siguranță o să poți să dai bacalaureatul din biologie: Română, Matematica și la alegere dintre Fizică, Biologie, Chimie. Deci, e libera alegere a fiecăruia. Răspunde-mi cu profilul tău și te îndrum.

| Dorjdie3415 explică (pentru snzpaul):

Profil tehnic Industrie textila si pielarie, cand eram la profesionala am facut doar in clasa a 9a biologie adica materia pentru 2 ani de zile, dupa intra 10 si a 11 nu am mai facut bio. Dupa ce am terminat profesionala m-am inscris din nou tot la acest profil numai ca la liceu.si nu mai fac biologia deloc. Profesoara zicea ca nu pot da ca pe foaie am facuti doar 1 an biologie si trebuie 2,,, Astept raspunsul tau

| Tiopevuz a răspuns (pentru Dorjdie3415):

Da la altceva. Ce vina ai tu ca astia nu s in stare sa faca o programa corecta? Adica cum sa nu mai poti da bacul daca ai profesionala, trebuie sa existe o solutie

| snzpaul a răspuns (pentru Dorjdie3415):

Păi da, dar deja nu mai stă în putința ta. Transferă-te la un alt profil sau dăi la altceva... ăsta-i sistemul educațional din România.

| vladhacker a răspuns:

Injurai pe torti si pleaca acasa si joaca-te minecraft xD (totul e o gluma )