| andreibuboi a întrebat:

Am terminat școala profesionala și m-am înscris la liceu, între timp am împlinit 18 ani și cineva mi-a spus ca pot lua ajutor de șomaj, ma poate ajuta cineva în legătură cu acest lucru, ce pot face?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum nu mai poti primi indemnizatie de somaj, trebuia sa te trezesti mai repede, respectiv in maximum 60 de zile de la terminarea scolii profesionale trebuia sa te inscrii in evidenta AJOFM si a trecut mult timp de atunci.