| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o intrebare stiu desena foarte bine pe hartie cu creionu diferite peisaje, monstri, orci human tot ce se poate sunt pasionat de jocuri dar nu inteleg o chestie daca ma poate ajuta cineva de exemplu desenez un pod care duce spre o cazarama si vreau sa fac o apa asa faina cu creionu si umbra de la cazarama pe apa nu iasa bine iasa prea negru creionu pe foaie ce pot face sa desenez bine apa pe foaie dau funda multumesc mut

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Poţi folosi un creion mai tare... de exemplu 5H.

| Liana12 a răspuns:

Nu mai apasa...

| Heartless562 a răspuns:

Pentru umbre iti poti murdari varful degetului cu creion, dupa care intinzi pe foaie (cu degetul). Poti folosi si un servetel in locul degetului

| ana10n a răspuns:

Pai... Te-ai gandit sa desenezi mai itai umbra stiu si eu cu un gri, iar dupa aceea apa care are 2 sau trei culori :
- Albastru deschis
- Albastru inchis
- Verde
Si desenezi cu toate cele 3 culori apa. daca vrei cu cariocele poti face niste dungi...

| NinjaMan1853 a răspuns:

Sa stii ca si mie imi place sa desenez monstri pterodactyli, bigfoot, monstri marini. Uite aici ai un videoclip:http://www.youtube.com/watch?v=cHGQhOlDJJI
Succes!