| RazvanMessi10 a întrebat:

SALUT TPU, am si eu o intrebare: am 16 ani si sunt pasionat de jocurile video si fac de mult desene foarte realiste cu orci, peisaje din jocuri tot felul si pe calculator si ma intrebam as vrea sa imi fac un portofoliu poate ma ajuta la o angajare ceva mai incolo ce pot sa fac in acel portofoliu va rog sfaturi serioase dau funda multumesc

4 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Daca ajungi sa faci jocuri mai tari ca cele de la Ubisoft sau Alte FIRME sa-mi zici numele...Ti-am zis cauta pe net concursuri de desenat ptt fime celebre si poate ai noroc castigi faci gta 6 si gata tot viitorul in nainte.By Body

| bogboy101 a răspuns:

Cunosc pe cineva cu care poti vb dar trebuie sa imi trimiti o poza pe mailul meu bogdanutzu.angel@hotmail.com
si daca ii place poti sa ai o cariera mare la compani renumite de gaming nu e pacaleala! Lau dat si la revista Level din 2004 pe tip

| anonymous09 a răspuns:

Ai putea sa iti faci portofoliu cu desenele tale originale, nu copiate. asa te pot angaja in viitor cei care creeaza jocurile video. sunt foarte cautati acesti tipi. ai putea avea un viitor bun daca ai talent si te pricepi, dar ti-am zis : idei originale

| SokarDax a răspuns:

Cum zicea si anonymous09 fa-ti planse originale sa zicem harti, creaturi metin etc ca daca te pricepi vei putea fi un creator de jocuri.