| Aniia a întrebat:

Am si eu o intrebare :d : dintre facultatea de ecologie si protectia mediului si facultatea de biologie care este mai avantajoasa? adica. care din acestea 2 imi asigura o profesie de viitor? tin sa mentionez ca nu imi doresc un post in invatamant! dau fuuuuuuuuunditaa happy

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Sunt bune amandoua, de ce sa nu le termini pe amandoua. E mai buna biologia pentru ca se cam feresc toti de ea, dar gasesti de lucru prin domeniul farmaceutic si nu numai, eu iti recomand bioingineria - un super domeniu -. Ecologia si p.m. e buna, dar la garda de mediu se intra tot pe pile din cate am inteles, daca te pasioneaza acest domeniu incearca electrotehnica si iti poti gasi de lucru in domeniul energiei regenerabile - un alt domeniu de viitor -. Tu alegi. In general sunt destul de multi absolventi de p.m. si ecologie de asta iti recomand biologia

| rico123 a răspuns:

Facultatea de biologie e mai avantajoasa chiar daca nu e mai simpla! Celalata facultate nu cred ca poti obtine o meserie e asa de forma! Poti sa te faci biolog! MULTA MUNCA DAR SI MULTI BANII! E ca un fel de cercetator! Eu zic Biologia! FUNDA? P.S BAFTA!