| Sofiaaa a întrebat:

Facultatea de Biologie(Ecologie şi protecţia mediului) sau Arte (Fashion Design)? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Shenn a răspuns:

La posibilitatile din Romania mai bine te duci pe fashion design, ca pe roman il doare la...de mediu si nici nu prea o sa gasesti un job,si daca o sa gasesti nu prea o sa fie bine platit, de ex profesor. mai bine la arte, cum am mai zis pe roman il doare la...de mediu, dar cand vine vorba de haine nu prea il intrece nimeni.

3 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Nu stiu, dar eu as alege prima varianta.

| Pirkko a răspuns:

Nu am ce argumenta. Nu te cunosc si nu-ti cunosc aptitudinile. De ce nu-i intrebi pe parintii si pe prietenii tai?

| Elisa_5110 a răspuns:

Vei alege Facultatea spre care te indreapta inima ta si unde te vezi practicand cu drag profesia in functie de Facultatea aleasa. Ia-ti timp sa te gandesti in liniste si nu uita ce este cel mai important pentru tine. Analizezi talentele tale, inclinatiile tale, dorintele tale si in functie de asta, sa le pui in balanta pe cele doua, iar apoi vei vedea care dintre ele e cea mai potrivita pentru tine. De aceea, pentru ca tu cunosti cel mai bine aceste lucruri, noi nu o putem alege nici pe prima facultate, nici pe a doua. Sper ca ti-am fost de ajutor! Fie ca decizia pe care o vei lua sa fie cea mai buna, Sofia! happy