| Eustake a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la beneficiile absolvirii factultatii de automatica si calculatoare din Galati. Eu sunt la profilul matematica-informatica si sunt pasionat de tot ceea ce tine de caltulatorȘ hardware, software si programare. Acum ce m-ar interesa pe mine: daca o sa termin aceasta facultate o sa-mi pot gasi un loc sigur si stabil de munca si bineinteles cat de cat bine platit? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MARIUS0987 a răspuns:

Stimate Eustake, o vorba din popor spune ca nu conteza locul ci conteza dobitocul. In libera interpretare, nu conteaza unde faci facultatea, daca esti pasionat si esti nu bun, ci excelent in ceea ce faci, cu siguranta o sa iti gasesti de munca foarte usor. NU conteaza diploma sau facultatea unde ai terminat ci este important ca tu sa fi profesionist. Chiar acasa poti sa inveti fara sa mai platesti taxe. Fondatorul Facebook spre exemplu a renuntat la facultate, si-a urmat pasiunea si a ajuns sa aiba succes, iar cazul sau nu e singular. Pasiune egal cu succes.

| Eustake explică (pentru MARIUS0987):

Iti multumesc pentru parere, este foarte adevarat ceea ce ai spus

1 răspuns: