Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am terminat liceul acum 3 ani pe profil tehnic(tehnician electromecanic) si de atunci nu reusesc sa ma angajez din lipsa de experienta..am nevoie de informatii despre un curs de calificare ceva posibilitate de formare la locul de munca... orice detalii imi puteti oferi..multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se organizeaza cursuri de calificare, despre care te poti interesa la oficiile de somaj.

| macelarik a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Stiu asta. Am un prieten care a plecat ca mecanic cu pregatire timp de 6 luni si contract de munca pe 2 ani dupaasta... Ceva de genul ma intereseaza daca cineva are idee despre o oferta de genul asta