| Altair92 a întrebat:

Anul asta termin liceul si m-am gandit sa dau la facultate in Iasi la drept (din cadrul Universitatii Al. I. Cuza). Este cineva care este la aceasta facultate, sau a terminat-o recent si ar putea sa-mi dea cateva detalii? De exemplu daca se face carte, daca profesorii sunt de treaba si isi fac datoria, si daca am sanse mai departe?(intrucat intentionez sa dau la INM dupa facultate).
P. S.: Nu am auzit vorbe bune despre facultatea de la mine din oras, si m-am gandit ca cea din Iasi are o anumita reputatie, avand in vedere si vechimea acesteia. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| KamyKazy a răspuns:

Buna,ALTAIR! Eu nu am ajuns înca la facultate, dar am o verisoara care a fost la FAC. la Al. I. Cuza... Si din cate stiu acolo se primesc elevii. carora le place. cartea (sa zicem asa) Dar nu te chinuie nimeni cu invatatul. din cate am auzit este usor. si profesori sunt super de treaba si asta depinde de tine. cum înveti si ce note ai la liceu. dar bine. in fine. big grin Facultatea AL.I.C. este o facultate foarte buna...Din cate am auzit de la toti prietenii mei. si de la verisoara mea care este la acea Fac! Sper ca te'am ajutat :* Pup :X