| orhidee57 a întrebat:

Buna TPU :* as avea nevoie de informatii concrete cu privire la Facultatea de Medicina si Farmacie Carol Davila din Bucuresti. Este adevarat ca se face matematica si fizica, pe langa materiile de baza fiind biologia si chimia? Se merita sa fie terminata aceasta facultate de farmacie? Va rog raspunsuri sincere si cu bun simt. Multumesc happy

2 răspunsuri:
| xjr97 a răspuns:

La ce facultate vrei exact (medicina, stomatologie, farmacie)? La medicina generala, probabil vei face in primul an si ceva matematica, informatica, fizica. Probabil aceeasi situatie este valabila pentru toate facultatile din UMF. In mod cert, facultatea merita terminata pentru ca ofera un loc pe piata muncii (spre deosebire de multe altele). Succes!

| orhidee57 explică (pentru xjr97):

La farmacie. Multumesc frumos!