| RofelLorena1995 a întrebat:

As vrea cat mai multe detalii despre profilul economie!

-este greu?

-ce obiecte fac

-cate ore din fiecare obiect fac pe saptamana

-la ce dau teza

-la ce dau bacul

-de ce ore scap

-cu ce diploma termin

-ce facultat pot urma mai exact dupa terminarea acestui liceu

-etc...

Ofer

Răspuns Câştigător
| Conii25 a răspuns:

Buna! Am fost si eu la profil economie, dar m-am transferat. Dacă stii matematica si iti place profilul nu este greu. Faci majoritatea obiectelor care le faci si in generală ( romana 3 ore, mate3 ore, chimie 2 ore, fizica 2 ore, biologie 1 ora, engleza si franceza 2 ore, religie o ora, logica o ora, informatica o ora, istorie o ora, geografie o ora si module mai multe ore.) In clasa a9a stiu ca aveam 3 module, ditre care cel mai important era contabilitatea ( modulul 1)Teza o sa dai la matematica, romana si franceza. Bacul din cate stiu se da la matematica, romana si la alegere dintre geografie si economie. Din clasa a10a stiam ca scapi de fizica. Majoritatea care au terminat la economic, s-au dus la facultatea de management, contabilitate si administrare a afacerilor. Mult succes in viitor!