| SilviaX a întrebat:

As vrea sa dau la liceul militar, dar nu stiu cam nimic despre aceasta, dar mi-ar place extrem de mult sa merg acolo.Deci, as avea cateva intrebari:
-Cate profiluri exista ( deci din prima in afara de profil real - mate )
-As vrea sa fac liceul acolo ( din clasa a 9 ) deci NU dupa ce termin liceul normal sa ma duc acolo
-Ce munca pot urma dupa-aceea? ( si ce salariu voi avea )

PS:Nu-mi spuneti chestii de genu ca e greu, etc, etc
RASPUNS BUN = FUNDA

2 răspunsuri:
| unul1 a răspuns:

Ca sa te dezamagesc din start eu stiu ca exista doar profil real de mate-info. Disciplina foarte mare, conditie fizica foarte buna si se intra cu medii mari. Poti sa fii militar, politist, jandarm si poti fii si altele dar nu se leaga de militar.

| Sonnia a răspuns:

La cel din Alba-Iulia cam asa sta treaba cu admiterea: http://www.colmil-mv.ro/admitere.htm. Vei avea loc de munca asigurat in domeniul militar dupa ce termini, cu un salariu de bugetar la inceput, care poate creste in functie de ceea ce demonstrezi.