| WeRockYaaa a întrebat:

TPU, sunt pe clasa a 8-a si trebuie sa imi aleg un liceu la care sa merg. E o problema aici. As vrea sa ma duc mai departe dupa ce termin liceul la facultatea de medicina din Cluj. Va rog sa imi spuneti pe ce profiluri sa ma axez si daca as putea sa merg la medicina daca m-as duce la contabilitate. (PS. am note extrem de bune )

2 răspunsuri:
| Ioanaa1796 a răspuns:

Buna,si eu tot pe medicina vreau sa ma axez.La inceput voiam contabilitate dar am aflat de la multi ca au ramas someri.Asa ca am ramas pe medicina.Eu zic ca daca ai note bune sa te axezi pe profilul matematica-informatica.Este un profil bun si poti da la ce facultate doresti. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| ionutzzC a răspuns:

Stiinte ale naturi(bio-chimie)