| Gagygygy a întrebat:

Am 14 ani, clasa a 8a. Imi doresc foarte mult sa dau la Academia de politie. Credeti ca e mai bine sa fac un liceu normal si dupa sa dau la Academie, sau sa merg direct la Liceul Militar (Campulung Moldovenesc )? As vrea sa merg la liceul militar, dar am auzit ca este greu, unii imi spun ca n-o sa rezist. Mi-as dori sa aflu si niste pareri din partea celor ce au informatii exacte!

3 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Buna. In locul tau as face un liceu normal, apoi as merge la Academia de Politie. In general, orice liceu militar din Romania este foarte, foarte aiurea, pur si simplu nu merita. Pana la urma sunt niste ani din viata care merita traiti, si nu merita sa iti pierzi timpul la licee militare. Asta e cel putin parerea mea.

| Gagygygy explică (pentru P4rAd0x):

Hmm. Asta mi se spune mai mereu. Cred ca asa o sa fac. Multumesc!

| Rotaru_Vasy_1982 a răspuns (pentru P4rAd0x):

Tare mult as vrea sa știu ce ati facut voi ăștia care spuneți ca nu merită să faci liceul militar și ca este foarte aiurea, nu mai ai viata și ce au făcut cei care au făcut liceul militar