| FaraNumeFaraNimic a întrebat:

happy Ce salariu are un contabil financiar bancar, si ce studii mai exact ce facultate iti trebuie pentru a deveni contabil financiar bancar.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

La ce te gandesti cand spui contabil financiar-bancar? Un contabil care lucreaza intr-o banca? Ca sa iesi contabil trebuie sa faci facultatea de contabilitate si poti lucra in orice domeniu, inclusiv in banci. Daca vrei sa lucrezi intr-o banca nu e musai sa fii contabil, poti face facultatea de finante-banci. Ambele facultati sunt in cadrul Academiei de Studii Economice (asta-i denumirea pentru Bucuresti), sau echivalentele acesteia din centrele universitare din tara. Deci de salariu nu-ti putem spune mare lucru, depinde ce anume vrei, pe ce post te angajezi, la ce banca, in ce oras (e diferenta si daca e in Bucuresti sau in tara) daca ai sau nu experienta etc. Bancile sunt private si salariile de negociaza la angajare dar ca incepator, daca te angajezi intr-o banca imediat dupa facultate, primesti undeva 350-400 euro. Salariul si functia pot creste anual in functie de rezultatele evaluarilor si de performante.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finante-Banci. Salariul, nu il stiu.