| Afghfjhgthgh a întrebat:

happy Credeti ca daca voi face facultatea de jurnalism in afara ( mai exact, sper eu in Londra ) am mai multe sanse sa ma angajez acolo? adica sa raman acolo. sau ar fi mai bine sa fac aici facultatea si apoi sa plec? am auzit ca ai sanse mai mari sa ai salariul mai mare in afara decat aici. care considerati ca e solutia? unde e mai avantajos? e usor sa pleci de aici din Romania, acolo si sa te stabileste cu locul de munca? happy

Răspuns Câştigător
| lMikyI a răspuns:

Eu una iti recomand sa mergi direct in Londra, pentru ca : Eu am o verisoara de 5 ani in Londra si ca sa poată fi bagata in seama ( dacă intelegi la ce mă refer ) trebuie sa aibă cetățenie ( de acolo, normal ) si nu poate numai dacă da un test ( un test legat de istoria Angliei si alte chesti din astea ), iar acest test nu îl poate da numai acum ( după 5 ani )... Deci ( revenind la problema ta ) eu una cred ca ai fi mai ușor " bagat in seama " dacă ai avea o facultate de acolo... ( poate ne vedem prin Londra, tot acolo sper si eu sa ajung - dar pana sa ajung eu acolo mai e cale lunga si poate mă razgandesc big grin -)

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:

Eu sunt cam mica pentru a sti de o cariera, dar dand cu parerea mea ar fi sa citesti pe internet despre locuri de munca in alta tara si apoi te uiti pe locuri de munca in Romania si vezi care este mai avantajos.
Sper sa ai noroc cu jurnalismul!