| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Am 19 ani si vreau sa ma angajez insa nu stiu ce optiune sa aleg?
1 Sa ma angajez in Romania si sa locuiesc in continuare cu parintii fiindca chirie oricum nu mi-aș permite fiindca vreau sa strang bani.
Sau opțiunea 2 sa ma angajez in srainatate si sa locuiesc cu alte rude? Avantajele daca raman in Romania sunt : Neavand o iubita pana la varsta asta de 19 ani am mai mari șanse sa imi fac o iubita aici decăt in strainatate. Iar dezavantajele daca raman în Romania sunt :Ca nu schimb locurile tot locuit cu parinti etc nici o schimbare majora si nici nu prea pot strange asa mulți bani ca in strainatate.
Avantajele daca plec in strainatate sunt ca schimb orasul, cunosc oameni noi, culturi noi etc ma maturizez mai mult fiind departe de părinti etc. și căstig mult mai mult.Iar dezavantajul in strainatate este ca șansele sa imi gasesc si eu o iubita sunt mult mai mici fiindca aș fi întro țara straina unde nu prea sunt romance iar daca sunt sunt cu iubiții lor.Ce ați alege in locul meu?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Facultate nu servești?

| Eireann a răspuns:

Strainatatea. De ce trebuie neaparat sa fie iubita romanca?

| CassiusAlexander a răspuns:

De ce ai nevoie neapărat de iubită?

| AncaDorina1993 a răspuns:

Nu dacă te va ajuta cu ceva răspunsul meu,dar eu îți spun așa. Nu e obligatoriu să-ți faci iubita,nici în țară nici în străinătate. Că dacă dai de o iubita care se întreține greu,ai dat de belea, gen gene, unghii false, extensii,solar, clubăreală, coafor săptămânal,chestii care eu nu le agreez. Deci așa nu poți strânge bani sigur. În fine, tu știi ce-ți place. La părinți, poți strânge bani, de ce nu? Ai scăpat și de chirie și cheltuieli, care sunt destule, știu cum e, că am stat și eu cândva. Deci poți sta la părinți, iubita 0, sau poți căuta chirie mai mica gen garsoniera, și îți faci iubita, dar o fata mai așa, care nu cheltui mult cu ea. Mamă de băiat fiind, același sfat o să-i dau și lui fiimiu când va crește mare. Succes. Să-mi zici ce-ai ales. Oricum, nu te grăbi, sunt decizii pe viață.

| FantasyBoy a răspuns (pentru AncaDorina1993):

Pe bune?! Sa nu-si gaseasca iubita la 19 ani, dar ce sa faca? Onanism?
Cat despre "nu te grabi"asta-i chiar absurd, ba grabeste-te tata, ca-ti trece viata degeaba, daca poti pleca in afara, fa-o fara sa mai stai pe ganduri, e o aiureala ideea ca nu ti-ai putea gasi o iubita decat in RO, te asigur ca vei avea chiar mai mari sanse in alta tara, strainii au o nota de mister, sunt mai fascinanti, si vei fi remarcat mai usor.