| bardanalexandrucatalin a întrebat:

credeti ca mediile de intrare la liceu de anul acesta se vor micsora deoarece media de la examen conteaza 75% acum si cea din clasele 5-8 doar 25%

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt aproape sigur ca vor fi mai mici, poate chiar cu pana la 1 punct.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Depinde de rezultatele care au fost obtinute la nivel national