| Sorinel95674 a întrebat:

Credeti ca, anul asta, mediile de intrare la liceu cresc/scad? cu cat?

10 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

La mine in oras mediile au crescut mult ca au fost examenele usoarehappy

| FaraSareDoi a răspuns:

Da. Foarte mult. Anul acesta, un copil de 9, 45 se afla pe locul 500 si ceva, pe cand anul trecut nu trecea de locul 200, in ierarhia unui judet de pe la noi. Diferentele vor fi foarte mari si nu incerc sa te descutajez, iti spun adevarul. Crudul adevar, care ma intriga si pe mine la maxim. Media va creste cu cel putin 0, 5 puncte. sad
Iti doresc sa intri la liceul la care vrei. Baftă!

| Sorinel95674 explică (pentru FaraSareDoi):

Depinde si de ce judet apartii sau daca dai la liceu in Bucuresti. Mediile nu pot creste atat de mult in Bucuresti, cred ca pot creste cu maxim 30 de sutimi la liceele bune. 50 de sutimi este deja exagerat. Eu am terminat cu media 9, 63 si sunt pe locul 1600 si ceva, deci... Dar eu oricum vreau sa dau la Cosbuc, la filo bilingv engleza, unde media de anul trecut a fost 9, 24.

| Sorinel95674 explică (pentru FaraSareDoi):

Locul pe care sunt eu in ierarhie anul asta (cu media 9, 63) este echivalentul unui 9, 45-9, 46 de anul trecut.

| FaraSareDoi a răspuns (pentru Sorinel95674):

Poate ca am exagerat, nu stiu... Dar mie una mi se pare ca diferentele sunt foarte mari decat anul trecut. Cum am mai zis, cu media 9, 45 anul trecut te clasai in jurul locului 200, pe cand anul acesta s-a ajuns la 500 si ceva, in Bz. E o diferenta foarte mare si se va da o lupta grea pe cele mai bune licee. Inevitabil, mediile de intrare vor creste mult. Eu vreau sa dau la un liceu care a avut ultima medie de 9, 16, tot pe filo. Acum totul tine de noroc la mine. Sunt multi care vor la acest liceu si de aceea zic ca mediile vor fi mult mai mari. Cred ca tu vei intra acolo. Nu ai de ce sa iti faci griji.

| Patty03 a răspuns:

Avand in vedere ca anul acesta subiectele au fost mai usoare decat anul trecut, mediile vor creste in medie cu 15-20 % la fiecare liceu.
P.S. Bafta la inscriere! :*

| ionela2011 a răspuns:

Vor creste clar cu 10 maxim 30 de sutimi

| CC95 a răspuns:

Buna.Sincer, cred ca vor creste, avand in vedere ca examenele au fost mai usoare decat in anii trecuti.

| RoataSEîntoarce a răspuns:

Eu nu am terminat clasa a Vlll-a, dar din cate am vazut eu, rezultatele au fost mult mai mari k anul trecut.Cu siguranta vor creste si mediile de intrare! happy :d

| Dennise150 a răspuns:

Vor creste pentru ca si rezultatele obtinute la evaluarea nationala au fost mai mari! :*