| Șevval a întrebat:

Dacă voi ați termina anul viitor liceul si ar trebui să alegeți o facultate la care să mergeti care ar fi aceea? Argumentati răspunsul vă rog!

Răspuns Câştigător
| Phantelul a răspuns:

Salut, foarte usor, as alege limbi straine sau specializarea limbi moderne aplicate in 3 ani inveti o limba straina ( germana, italiana, spaniola, franceza ) sau o limba mai exotica si te-ai scos, tinand cont ca tu stii deja engleza o sa iti gasesti mai usor de munca. Poti da un search pe net inainte sa vezi ce se cauta sa iti faci o idee.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatică. Nu cred ca are rost sa mai argumentez de ce e jobul viitorului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicină. Apoi aș face cercetare. Corpul uman este cea mai complexă și valoroasă structură din univers și aș dori să descopăr mai multe despre relația creier corp și ceea ce se numește azi bionergie.

| anonimg a răspuns:

Mi-ar place sa învăț electronica; să îmi bag nasul prin circuite?
De fapt totul este susținut de electronică: chiar și IT-ul.

| Frank51 a răspuns:

Ar fi exact ce studiez acum, Inginerie Electrică și calculatoare, pentru ca iți oferă multe posibilități, și acoperă multe arii în materie de joburi.

| Alexandrionelu a răspuns:

It, arhitectura sau medicina. Toate 3 sunt grele, dar cu nici una nu vei ajunge vânzător la Vodafone.

| LittleArmyGirl a răspuns:

Psihologie, pe partea de securitate națională. Asta era visul meu de mica, si către asta am avut mereu înclinație. In definitiv asta e ideea, sa alegi ce iti place. In paralel sau după vreau sa fac si fefs