| Daysee a întrebat:

Ce alegeti? Constanta sau Bucuresti? Argumentati raspunsul, multumesc mult.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Constanta dar intr-o zona mai linistita fara mult trafic pentru a nu-mi plac mariile orase pline de zgomot si CO2.

| schajuman1344 a răspuns:

Constanta, fiindca nu e multa aglomeratie si marea e aproape! big grin

| IoanaLoredana a răspuns:

Din ce punct de vedere? Pentru a locui sau pentru relaxare? Adu mai multe explicatii sa te putem ajuta cat mai bine cu un raspuns cat mai valabil.

| Daysee explică (pentru IoanaLoredana):

Pentru a locui definitiv.happy, si nu am nici o problema cu traficul sau cu aglomeratia din oras.De aceea am ales aceste mari orase.

| IoanaLoredana a răspuns (pentru Daysee):

Eu zic ca Bucurestiul iti ofera mult mai multe alternative.Acum poate cu ocazia asta ma ajutati si pe mine.Ce sa aleg intre Timisoara Sibiu si Arad?
Timisoara totusi nu ma prea incanta.

| Daysee explică (pentru IoanaLoredana):

Sibiu doar daca iti place linistea, adica Sibiu e mai mult ca un sat, de aspect vorbind.Eu nu as alege Sibiu (imi place aglomeratia si populatia mare).Eu as alege Timisoara si Arad.Amandoua ma incanta.

| IoanaLoredana a răspuns (pentru Daysee):

In Arad ma gandeam si eu sa merg, dar mie cam greu la inceput.Tu de ce vrei sa te muti?

| OrangeJuice a răspuns:

Nu pot sa aleg. Vreau sa stau toata vara in Constanta pentru ca imi place sa stau toata ziua pe plaja si ar fi mai aproape, dar in restul anului prefer Bucurestiul pentru ca singurul lucru pe care in are Constanta in plus este plaja mai aproape si fara soare nu are rost sa stai acolo.

| SoranaTQ a răspuns:

Locuiesc in Bucuresti dar am fost de foarte multe ori in Constanta, si as alege'o in locul Bucurestiului...dar iernile este destul de dprimant in Constanta si sunt vanturi puternice si nu prea ninge...dar vara este mai avantajos sa stai acolo.deci as zice Constanta. big grin