| Rinzer a întrebat:

Buna TPU.Doresc sa ma inscriu la un curs de web design.Nu am nici o facultate in domeniul IT si nu as dori sa fac una.
Am sanse sa ma angajez ca web designer la o firma oarecare cu aceasta diploma sau este nevoie neaparat de facultate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii meserie si treci cu brio de testele de angajare nu ai nevoie de facultate, dar pana sa ajungi la interviu e posibil sa iti ia fata cineva care are o facultate in domeniul designului

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Doar daca firma pune ca si conditii de angajare, sa ai studii superioare.

| pixelice a răspuns:

Poti sa te angajezi cu siguranta daca faci web design interesant. In schimb poti sa fii si pe cont propriu si sa lucrezi de acasa facand proiecte online. Inregistreaza-te pe acest website -> https://goo.gl/HX8nZJ Nu vei regreta