| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Dacă as vrea sa ma angajez într-o firma la resurse umane m-ar angaja doar cu un curs sau trebuie neaparat facultate? Mulțumesc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand ai pe cineva sa te bage nu trebuie nimic dar cand nu ai e nevoie de facultati si master daca au chef sa til ceara

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt cursuri de pregatire pentru HR, organizate chiar si de Fortele de munca".
Intereseaza-te!

| darrio2007 a răspuns:

Daca asa scrii si in acte, mai bine incearca altceva.

| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca nu facultatea este cea care conteaza la un loc de munca ci ce stii sa faci, daca te descurci rezisti daca nu pleci acasa, caci angajatorii mai toti vor persoane cu experienta care sa faca treaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numai cu un curs, sigur nu. Cu facultate, poate.

| Catrice a răspuns:

Daca ai pile, nu-ți trebuie nimic.

| Catalin77945 a răspuns:

Degeaba ai facultate daca nu stii sa faci ce ti se cere la munca, deci de regula e bine sa fii competent in acea munca