| galagie1991 a întrebat:

Salut as dori sa ma angajez in domeniul IT dar nu am absolvit nici un curs de IT anul acesta termin si eu liceul am 20 de ani si as vrea sa ma angajez in domeniul IT
Stiu : Hardware si Software
Instalari windows, linux, mac

anul acesta termin electronica si automatizarea unde ma sfatuiti sa ma duc. daca nu am nici o diploma in domeniul Software, repar calculatoare de la varsta de 13 ani si jumatate

2 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Instalari Windows-uri stie aproape toata lumea
Daca vrei sa te angajezi in domeniul IT ai nevoie de o diploma, in special, angajorii angajeaza persoanele cu cunostintele limbajului Java Php Apache etc. Webdesign sau Programare sunt cele mai cautate. Ceea ce faci tu este lucrul de baza, si nu cred ca te-ar angaja pentru atata. Ai nevoie si de cunostinte in limba engleza. Sfatul meu e sa te apuci sa inveti programare sau webdesign daca vrei sa iti gasesti un loc de munca.

| galagie1991 explică:

PHP, html, c++, pascal, Photoshop astea le stiu stiu aproape tot din chestile astea dar nu am diploma in asa ceva.