| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU dupa finalizarea scolarizarii la politia de frontiera are loc repartizarea, se tine cont de judetul de domiciliu? Eu locuiesc intr-un judet care are granite cu 2 tari si as vrea sa stiu daca voi putea veni acasa la familia mea sad

4 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

La politie, pompieri, armata, nu se tine cont de domiciliul tau, se ia in considerare media, cu cat o ai mai mare, cu atat cresc sansele sa fii repartizat unde doresti, cand o ai mica vei fii repartizat unde decid ei.

| Ionut99a a răspuns:

Iti spun din surse sigure: in politie, mai ales la frontiera si rutiera, nu se practica repartizarea intr-o unitate apropiata celei de domiciliu. Se merge pe ideea ca tu deja cunosti oameni pe acolo si strictetea ta poate fi supusa indoielii.
Insa daca ai medie mare la repartizare, ai sanse sa fi repartizat in judetul tau.

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru Ionut99a):

Si atunci is obligat sa locuiesc intr-un judet departe de familie si de iubita toata viata?

| Iote a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Iubita ti-o faci nevasta si o iei langa tine. Chiar daca vei fi langa familie, te vei indeparta de ea imediat dupa ce te insori, chiar daca locuiti in aceeasi curte. Asta e adevarul, nu te smiorcai.