| Totoo222 a întrebat:

Eu stau intr-o tara in care sistemul scolar te obliga sa faci 9 clase. la a 9a clasa treci mai departe in invatamant. Pana atunci trebuie sa ma decid ce sa fac.Eu imi doresc sa am o meserie in care sa fiu activ si sa nu fie o munca corporala.
Spre exemplu : Politist, Avocat, etc.

Stiu ca cei mai multi vor spune eu trebuie sa decid ce sa fac cu viata mea ca ei nu ma pot ajuta bla bla bla. Eu vreau sa imi spuneti niste meserii. care vor corespunde cu ceea ce am scris mai sus.

Daca vreti sa stiti stau in Danemarca.
Dau funda la cel mai bun raspunswinking

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fa-te politist.

| cristi2112 a răspuns:

Spre exemplu. Daca iti fuge mintea si nu ti-e frica de sange, opteaza spre medicina sau criminalistica. Sau, meseria de electrician este foarte cautata si bine platita. Sau te poti angaja intr-o scoala ca secretar, administrator, om de servici sau cine stie ce meseri mai sunt prin Danemarca. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| JohnAbruzzi a răspuns:

Îți sugerez o meseria legată de geodezie.
De ex: Topograf. Cartograf etc.
In geodezie gasesti meseri foarte interesante, in care nu folosesti munca corporala excesiv.Sunt foate bine platite, unele din ele cu activitatea in aer liber.