| Derosa a întrebat:

imi doresc sa fiu cantareata si compozitoare doar ca nu stiu ce liceu ar trebuie sa urmez,avand in vedere ca locuiesc in Spania, Alicante. Stiti voi un liceu in zona Orihuelei?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu atât liceul e determinant cât talentul pe care il ai. Ai cântat pe undeva (serbare, concurs, spectacol)?

| Derosa explică (pentru sierra1):

Am cant o data la un botez.

| sierra1 a răspuns (pentru Derosa):

La orice școală mergi, faci muzică și dacă ești valoroasă sigur te remarcă vreun profesor (asta in prima fază)

-- sărbători frumoase --

| dannyel86 a răspuns:

O Scoala/Liceu/Academie de Arta ar fi un prim pas pentru a deveni artist.
Dar asta numai daca vocea te ajuta si daca ai potential.

| Derosa explică (pentru dannyel86):

Cant cu vocea si cu chitara, si ma descurc sa cant mai multe genuri de muzica. Doar ca nu stiu ce liceu sa urmez... aici in Spania

| dannyel86 a răspuns (pentru Derosa):

Cauta un liceu de muzica sau de arte, ca sa studiezi ceea ce te intereseaza.