| viata0delash a întrebat:

Imi poate cineva spune ce locuri de munca pot ocupa daca termin facultatea de electronica telecomunicatii si tehnologia informatiei din Iasi? E legata aceasta facultate de IT sau programare? Inafara de Orange, Vodafone, telecom etc. unde mai pot lucra?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E legata si de IT, daca inveti pe cont propriu programare te poti angaja unde vrei, meserie sa stii

| viata0delash explică (pentru suntserios):

Dar varianta cu licenta la ETTI si master in domeniul programarii e posibila?

| suntserios a răspuns (pentru viata0delash):

Bineinteles ca e posibil, masterul poti sa il faci in cam orice specialitate vrei

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IT = information technology = tehnologia informației.