| fllory a întrebat:

Imi spune si mie cineva ce inseamna facultatea de medicina? Ce se face acolo in mod predominant (materie) si ce ramura a medicinei e de viitor?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DropsOfLove a răspuns:

Ai aici disciplinele facultatii de medicina: http://www.umfcluj.ro/......ltatii.pdf
in ceea ce priveste ramurile trebuie sa stii mai intai ca fac de medicina dureaza 6 ani, dupa care dai un examen si in functie de nota pe care o obti (in ordine descrescatoare) iti alegi specializarea adica in ce domeniu sa-ti faci cei 4 ani de rezidentiat. specializarile le ai aici: http://www.rezidentiat.info/25112012/rez2012_locuri.pdf
eu cred ca nu conteaza ce ramura e cel mai de viitor pe cat de mult conteaza sa iti alegi o ramura care te pasioneaza si pe care ai profesao cu placere.
sper ca te-am ajutat!
funda?;;) am nevoie.

| Solsagan a răspuns (pentru DropsOfLove):

Ai nevoie? Hai, zău? La ce îţi foloseşte?

| DropsOfLove a răspuns (pentru Solsagan):

Care ii problema ta?

| Solsagan a răspuns (pentru DropsOfLove):

Niciuna, doar că eşti penibilă prin faptul că cerşeşti funde.

| DropsOfLove a răspuns (pentru Solsagan):

Abtinete de la comentarii fara rost;-)

| Solsagan a răspuns (pentru DropsOfLove):

Nu vreau.

6 răspunsuri:
| mamilui a răspuns:

Facultatea de medicina e vitala pentru viitorul fiecaruia, ramura medinei care este cea mai buna si de trai decent este chirurgia, dar aceasta necesita zeci de ani de studiu.