| Marrythenight a întrebat:

Se merita sa faci facultatea de medicina din Iasi, iar apoi sa pleci in UK, Franta etc.? care e cea mai bine platita ramura ( daca imi puteti spune in euro ). Ca medic dermatolog, in afara cum e?

3 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Mai bine da la contabilitate. Just sayin'. Daca calculezi cati bani o sa castigi peste 10 ani cand ai terminat facultatea + rezidentiatul, nu cred ca scoala asta e pentru tine.

| Marrythenight explică (pentru AxelBv):

Era doar de curiozitate!

| AxelBv a răspuns (pentru Marrythenight):

Din start trebuie sa intelegi ca in 10 ani piata fortei de munca se va schimba enorm. Astazi poate se cauta ginecologi, peste 10 ani, proctologi/stomatologi.