| Crs a întrebat:

Eu as vrea sa urmez facultatea de medicina, dar nu am nici cea mai mica idee ce ramura a medicinei sa aleg. Imi poate spune cineva toate ramurile medicinei (ex. chirurgie- dar si aceasta e de mai multe feluri, stomatologie, etc ) si cu ce se ocupa aceste ramuri.

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Si eu vreau tot la medicina! happy
exemple pe care le stiu eu:chirurgie, stomatologie, pediatrie, ginecologie, dermatologie!

sper ca te-am ajutat
pa-pa love struck

| Ale_2374 a răspuns:

Buna, deci tu abia dupa 6 ani iti poti alege o specializare. Vei vedea pe parcurs ce 'ramura' iti place si ce nu. Si facultatea de medicina e una si cea de medicina dentara e alta.