| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU initial am vrut sa dau Cambridge, dar am vazut ca e recunoscut doar 2 ani ( e valabil pe viata,dar trebuie reinoit) si m- am gandit ca nu are rost sa dau banii, adica ca inginer( ceea ce vreau sa fiu) imi va trebui neaparat acel examen sa arat ca stiu engleza? Chiar daca as pleca dincolo?

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Poti sa dai un test lingvistic la Facultatea de Litere care este mai ieftin si e recunoscut international, de exemplu la Bucuresti: http://media.lit.uaic.ro/? page_id=2029
Funda?

| PowerOfReich a răspuns:

Avand in vedere ca se da mai intai un examen de admitere, e normal sa fi nevoit sa stii sa scrii corect gramatical in engleza.