| AfloareiRazvan a întrebat:

DAU FUNDA! Cât timp este valabil examenul de limba engleza Cambridge? Stiam ca este valabil toată viața, daram auzit ca recent a devenit valabil doar doi ani. Vreau sa dau un examen de limba engleza care sa fie valabil toată viața.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cambridge e valabil pe viata, altele sunt care expira. Toefl parca.

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

DAAAAAAAAAAAA, dupa doi ani nu mai stii ENGLEZA, DELOC
nu stiu unde ai "auzit" dar ar fi bine sa nu crezi tot ce auzi

in orice caz, din cate stie eu, la mine, cel mai bun examen de engleza e "ielts" nu cambridge

| AfloareiRazvan explică (pentru ziftode):

E adevărat sau nu că examenul Cambridge durează doi ani acum?

| ziftode a răspuns (pentru AfloareiRazvan):

Mi se pare absurd ca un examen de o limba straina, in care o sa fii testat nu cat de bine vorbesti, CI CAT DE BINE GANDESTI DIRECT IN RESPECTIVA LIMBA (adica nu stai sa traduci fiecare cuvant inainte de a vorbi) ar putea sa expire...

insa revenind cu picioarele pe pamant si sa fim complet seriosi:
ar trebui sa cauti pe google.ro "cambridge pret", adica sa gasesti firma care ti-ar da examenul, sa le dai telefon, SI SA II INTREBI PE EI, SUNT ABSOLUTE-BLOODY-LUTELY SIGUR CA AIA OR SA ITI SI DOVEDEASCA, si nu sa te bazezi pe raspunsuri aici, unde oamenii s-ar putea sa stie sigur, s-ar putea sa nu!

e vorba de viata ta, si de cateva sute de eu, eu nu m-as lasa pana nu as primi o confirmare directa si clara, DIRECT DE LA SURSA!

| AndreiWeisz a răspuns:

El este valabil toata viata, in teorie. In practica, daca vrei sa folosesti undeva diploma dupa 5 ani, este posibil si probabil ca ei sa-ti ceara sa mai sustii o data examenul pentru ca nu pot avea siguranta ca tu in aia 5 ani ai mai folosit engleza si mai ai acelasi nivel.

| AfloareiRazvan explică (pentru AndreiWeisz):

Poți să-mi îmi trimiți un link de pe site sau ceva ca sa imi confirme că poate fi valabil toată viața. E un țel al meu.