| Florennce a întrebat:

Intru in subiect : eu vreau sa dau la medicina dar bineinteles, dupa ce termin liceul as vrea sa-mi rezerv un timp in care sa ma pregatesc pentru facultate. Asta ar insemna sa-mi iau si un job din care ma voi putea intretine si imi voi putea face economii, chiar daca am sprijinul parintilor. Ideea mea era ca sa iau bacul la biologie cu 10 ..si ma rog, sa am medie mare la bac..astfel incat sa ma bag profesoara de biologie pentru clasele 5-8. Mentionez ca-mi place foarte mult biologia si a doua optiune ar fi sa devin cadru didactic. Sunt la profil real, mate-info. Spre exemplu, o cunostinta de-a mea a facut filologie si fiindca a avut medie mare, la doar 19 ani a ajuns sa fie profesoara de limbi straine ( engleza/franceza) la clasele 1-8. As putea face si eu asa sau imi trebuiesc alte studii?
Specific ca nu vreau sa raman asa, tot medicina o fac.dar ca si job mi-ar placea sa intru profesoara. Multumesc! happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cunoștința a făcut curs de pedagogie sau chiar liceul!
Succes pe mai departe.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai putea face şi tu asta dacă asta îţi doreşti, mult succes.
Te pup!

| soricik14 a răspuns:

Trebuie sa faci un profil psiho-pedagogichappy