| randomsong14 a întrebat:

Bună TPU. La job-urile din retail se cere cazier judiciar? Eu am avut un singur job, și sunt curioasa dacă la următorul mi se va cere acest lucru.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la toate joburile de vanzatoare se cere cazier, fiindca lucrezi cu bani si marfa pe stoc.

| ReddY25 a răspuns:

Este probabil

| SuNaM a răspuns:

Este probabil sa da dar probabil sa nu. Depinde doar de companie daca cer asta sau nu. Din câte știu acum pot verifica singuri de aia nu îți mai cer tie. Și cand te angajezi verifica ei automat. Daca compania le are cu tehnologia o sa verifice singuri. Daca nu, o să îți ceara ție :}

| iulianr a răspuns:

Depinde de companie. Până acum, cu o singura excepție, mi-au cerut peste tot cazierul judiciar atunci când m-am angajat. Dar dacă știi că e curat, nu ai de ce să îți faci griji, mai ales că acum poți să îl obții foarte ușor online și nici nu mai trebuie sa mergi la poliție.

Răspuns utilizator avertizat